Fotogalerie

Rozloučení se školáčky

30.06.2022

Protože v den, kdy se školka loučila se školáčky, byli všichni tři naši "medvídkoví" nemocní, udělali jsem jim rozloučení ve třídě, když se všichni uzdravili :-) A snad se nám povedlo a všichni jsme si ho pěkně slavnostně užili. Děti ukázaly, že se toho ve školce mnoho důležitého naučily, trošku si zahrály na školu a pak jsme jim všichni popřáli mnoho štěstí ve škole, hodné a šikovné paní učitelky a mnoho fajn nových kamarádů. Držíme vám palce, děti :-)

Cestujeme s Medvídkem

22.06.2022

Jeli jsme autobusem na nádraží, to si pak prohlédli, nasdli na vláček do Kylešovic, užili si jízdu "motoráčkem" a zpět do školky nás odvezl trolejbus...prima cestovní den :-)

Výlet do Lhoty u Opavy

22.06.2022

Cestu vláčkem, na kterou jsme se těšili nám sice překazila výluka na trati, ale i tak jsme si to moc užili...autobusem mimo město do vesničky Lhota u Opavy, procházka kolem kolejí, které opravovavali :-( až na ranč U vodníka Slámy, kde jsme si užili svačinku, prolézačky, naučnou stezku okolo vody, pozorování výběhů s koníky i domácími zvířátky ... a viděli jsme i kravičku :-) Bylo to moc príma dopoledne konce školního roku u Medvídků :-)

Dětský den Medvídci

13.06.2022

Svátek maminek u Medvídků

08.06.2022

V pondělí 9. 5. jsme v naší třídě přivítali spoustu maminek, babiček, tatínků i sourozenců a užili jsme si společně pohádku, kterou jsme pro maminky k jejich svátku nacvičili. Maminky dostaly i také básničku a písničku od srdce a nakonec velkou pusinku a dárek s přáním od svých úžasných dětí.Máme Vás rádi, maminky :-)

Hledání velikonoční koledy

20.04.2022

Ve středu 13.4. jsem se vydali na "velikonoční šipkovanou" a po splnění všech "náročných" úkolů jsem mohli najít hromadu krásných vajíček a některé z nich byly i čokoládové :-) mňam. Děkujeme zajíčku :-)

Velikonoční tvoření v AndreaS Art studiu

20.04.2022

Hledání čápa v Raduni

29.03.2022

V březnu jsme si povídali o tom, že návrat čápů z teplých krajin symbolizuje i návrat jara. A tak jsme se je vydali hledat. Našli jsme ukázkové hnízdo, i když ne na komíně, ale na sloupu..., ale čáp tam nebyl. Tak jsme ho hledali u zámku v Raduni, u rybníků, u potoka... bohužel, letěl pro potravu asi někam dál, ale nám to nevadilo. Viděli jsme jarní květinky v trávě, na hladině rybníka labutě (vysvětlili jsme si rozdíl mezi nimi a čápem) , kačeny v páru, chystající se vyvést mladé. Ukázali jsme si, co je rybník a co říčka nebo potok a už víme, jaký je rozdíl mezi stojatou a tekoucí vodou. Stihli jsme si i pohrát na hřišti a tak to byl vydařený výlet i bez čápa, který se prý k večeru do hnízda vrátil :-)

Jablíčkové zobání pro ptáčky

29.03.2022

V lednu jsme se nebáli zimy ani nehostinného počasí a vyrobili pro ptáčky vydatné krmení z jablíček, tuku a zrníček a šli ho zavěsit na stromy okolo cyklostezky do Otic. Dobrou chuť, ptáčkové.

2021-2022 Maškarní karneval

05.03.2022

Copyright © 2020 Mateřská škola Eliška - Všechna práva vyhrazena
Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio